وبلاگ icon
در وصیت لقمان به فرزندش (قسمت8) - .:: دانلود کتب شیعی ::.
.:: دانلود کتب شیعی ::.
پایگاه دریافت کتب و فایل های شیعه

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 اسفند 1391
و من دعا لظالم بالبقاء فقد احب ان یعصى الله . و من ظلم بحضرته مؤ من او اغتیب و کان قادرا على نصره و لم ینصره فـقـد بـاء بـغـضب من الله و رسوله و من نصره فقد استوجب الجنة من الله .
و هـر کـس بـراى بـقـاى ظـالمـى دعا کند همانا دوست دارد که معصیت خدا شود و کسى که در حضور او به مؤ منى ظلم شود یـا غـیـبت مؤ منى گردد و او بر یارى کردن او قادر باشد و یـارى نـکـنـد پـس بـه تـحـقـیـق کـه مـشـمـول غـضـب خـدا و رسـول شده است . و کسى که او را یارى کند پس به تحقیق که از جانب خداوند متعال بهشت بر او واجب شده .

و ان الله تـعـالى اوحـى الى داود قـل لفلان الجبار انى لم ابعثک لتجمع الدنیا على الدنیا و لکـن لتـرد عـنـى دعـوة المـظـلوم و تـنصره فانى الیت على نفسى ان انصره و انتصر له ممن ظلم بحضرته و لم ینصره .

و بـه درسـتـى کـه خـداى متعال به داوود علیه السلام وحى فرمود که : به فلان سلطان جبار بگو من تو را در این مقام قـرار نـدادم کـه دنـیـا را جـمـع آورى کـنـى و امـوال را بـر روى یـکـدیـگـر انـباشته نمایى ، لیکن تو را فـرسـتادم که ناله مظلومان را رد کنى و آنها را یارى کنى . به درستى که من قسم یاد کرده ام و بر خود لازم کرده ام که مـظـلوم را یـارى کـنـم و انـتـقام بگیرم از آن کس که مظلوم در حضور او ظلم شده و او یارى اش نکرده است .
و قـال النـبـى صـلى الله علیه و آله : من اذى مؤ منا و لو بـشـطـر کـلمـة جاء یوم القیمة مکتوب بین عینیه آیسا من رحمة الله و کـان کـمـن هـدم الکـعـبـة و البـیـت المـقـدس و قتل عشرة آلاف من الملائکة .
پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: کسى که مؤ منى را اذیت کند و لو به جزء کلمه روز قیامت بیاید در حالى که بین دو چشم او نوشته شده که او ماءیوس از رحمت خدا است و مـانـند کسى است که خانه کعبه و بیت المقدس را خراب کرده است و ده هزار از ملائکه را کشته است .
و قـال رفاعة بن اعین قال لى الصادق علیه السلام : الا اخـبـرک باشد الناس عذابا یوم القیمة قلت بلى یا مولاى . قـال اشـد النـاس عذابا یوم القیمة من اعان على مؤ من بشطر کـلمـة ثـم قـال الا اخـبرک باشد من ذلک فقلت بلى یا سیدى قـال مـن اعـاب عـلى شـى ء مـن قـوله او فـعـله ثـم قـال ادن منى ازدک احرفا آخر ما آمن بالله و لا برسوله و لا بـولایـتـنـا اهل البیت من اتاه المؤ من فى حاجة لم یضحک فى وجـهـه فان کانت عنده قضاها و ان لم تکن عنده تکفلها له حتى یقضیها له و ان لم یکن کذلک فلا ولایة بیننا و بینه .
رفاعة بن اعین گفت حضرت صادق علیه السلام فرمود: آیا خبر ندهم تو را از کسى که در قیامت عذابش از همه سخت تر اسـت ؟ عـرض کـردم : بـلى یـابـن رسـول الله اى مـولاى من . فرمود، آن کس عذابش بیشتر است کـه بـر ضـرر مـؤ مـن چیزى بگوید گرچه به جزء کلمه . پس فرمود: آیا سخت تر از این را به تو خبر ندهم ؟ گفتم : بـلى یا سیدى ، فرمود: کسى که عیب گیرد به گفتار یا کـردارش . پـس فـرمـود نـزدیـک بـیـا تـا زیـادتـر به تو بـگـویـم . ایـمـان بـه خـدا و رسـول و بـه ولایـت مـا اهل بیت نیاورده کسى که مؤ منى در نزد او آید براى حاجتى و در صـورت او نـخـنـدد. پس اگر بر آوردن حاجت او ممکن است انـجـام دهـد والا در نظر بگیرد و عهده دار شود که حاجت او را روا کـنـد و هـرگـاه چـنـیـن نـکرد هیچ دوستى بین ما و او وجود ندارد.برگرفته از:

کتاب ترجمه ارشاد القلوب دیلمی(دانلود کتاب)


جهت تعجیل در فرج: 

 اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
طبقه بندی:
ارسال توسط سید
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
لینک های روزانه
لینک های مفید
جستجو
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 4419841 نفر
عضویت در خبرنامه
* جهت عضویت در خبرنامه در کادر اول نام و در کادر دوم ایمیـل خـود را درج بفرمایید.
* بدلیل عدم پشتیبانی سیستم از ایمیل های وطنی، لطفا ایمیل یاهو یا جی میل خود را درج بفرمایید. باتشکر

Powered by WebGozar

دانلود نوای پایگاه
پایگاه تخصصی حجاب آنلاین